TR | EN +90 242 258 02 02
 
ANASAYFA > S.S.S

Hindi eti diğer etlere göre protein değeri açısından daha zengindir. Kolesterol oranı çok düşük olup, protein değeri ise yüksektir. Aminoasitleri ise dengelidir. Sindirimi kolaydır. Hindi etinde aynı zamanda fosfor, potasyum, magnezyum ve hindinin siyah etinde önemli miktarda demir bulunur. İçerdiği B3 vitamini, B12 vitamini ve mineraller sayesinde vücudumuzun dostudur. Aşağıdaki tablodan besin değerlerini karşılaştırabilirsiniz.

Protein ve enerji açısından ihtiyaçları karşılayacak şekilde temel maddeleri; mısır, buğday ve soyadan oluşan karma yemler kullanılmaktadır. Beslenmede hiçbir şekilde antibiyotik ve hormon kullanılmamaktadır.

Bahar Hindi de üretilen tüm hindiler İslami Usullere uygun olarak kesilip üretilmektedir. Sertifikalarımız bölümünden güncel Helal Sertifikamızı görebilirsiniz.

Hindi Eti alırken, ambalajlı ürünler tercih edilmelidir. Etiket bilgilerinde Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı izni olup, son tüketim tarihi belirtilmiş olmalıdır. Ambalaj bütünlüğünü koruyan ve satışta muhafaza koşullarını sağlanmış olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Şoklanmış ürünlerde şoklu ibaresi ya da üzerinde -18 derece görülmelidir.